Hizmetlerimiz

Sandalye ve Masa Giydirme Hakkında

Sandalye giydirme yada sandalye kılıfı imalatında dikkat edilecek hususların başında sandalye kılıfı kumaşlarının doğru seçilmesi gelir. Buna paralel olarak sandalye giydirme kumaşı kolay yıkanabilir ve kolay ütülenebilir yada ütü istemeyen şık kumaşlar tercih edilmelidir.

Genel olarak düğün salonları,toplantı ve seminer salonlarında kullanılan türdeki sandalye giydirme yada sandalye kılıfı renk uyumu açısından mekanla bütünleşmesi gerekir.Özellikle organizasyon ortamlarında beyaz renk sıklıkla tercih edilmekle birlikte krem yada gold metalik kumaşlardan üretilen sandalye kılıfları ortama ayrı bir aksiyon verirler.

Sandalye giydirme imalatı en başta sandalye kalıbının çıkarılması ile başlar. Her sandalyenin kendine has ölçü ve şekil farklılıkları vardır. Buna paralel olarak her sandalyeye uyabilecek sandalye kılıfları likralı kumaşlardan üretilirken, sadece serpme dediğimiz sandalyenin üzerine örtü şeklinde gelen kumaşlarla da üretilebilmektedir. Bu durumda sandalye, kumaş kaplanmış şeklini yaslanma yerine bağlama kuşağı yada organzesi monte edilmek suretiyle kullanılır.Daha çok bu serpme örtü düğün salonlarında yada organizasyon ortamlarında kullanılır. Serpme örtünün yanı sıra çuval giydirme tabir ettiğimiz türde pratik açıdan kullanışlıdırlar.

Kalıcı ve sabit olan ise sandalye kılıfı yada sandalye giydirme dediğimiz türüdür. Bu durumda sandalye kalıbına göre imal edilen kılıf,seçilen kumaş doğru olduğunda uzun süreli ve dayanıklı yapıdadır. Başta da belirttiğimiz gibi toplantı ve seminer salonları yada düğün salonları vb ortamlarda sıklıkla kullanılan türdür.Sağlamlığı ve uzun vade kullanılan biçimleriyle bu sandalye kılıfı özellikle tercih edilmesi gereken türlerdendir. Burada önemli olan dikiş ve kumaş kalitesidir.

Her Türlü Kumaş İmalatı Yapılır ve Satılır!

Çayıt Tekstil olarak her türlü kumaş ihtiyaçlarınıza gerek üretim gerekse satış konusunda çözümler üretiyoruz.

  • Jarse Likralı Kumaş
  • Buzi Kumaş
  • Saten Kumaş
  • Jakar Kumaş
  • Lame Kumaş
  • Tam Organize Kumaş

Bünyemizde Ürfetilen Kuma Çeşitlerinin Üzerine Her Türlü Varak Transfer Baskı Yapılır.

Bünyemizde Üretilen Kumaşların ölçüleri: 180cm Boy x 150cm Enindedir

Düğün Masası Örtülerinde Ütü Derdine Son

Ütü Derdine Son!

ÇAYIR TEKSTİL Düğün Salonlarının En Büyük Sorunu Olan Ütü Sorununa Noktayı Koydu.

Nano teknoloji ile ürettiği kumaşların kırışması, solması imkansız.

Geniş ürün yelpazesi ve profesyonel iş anlayışı ile Çayır Tekstil müştelerilerini Showroom'una Davet Ediyor.

Sandalye ve Masa Giydirmede "40 Yıllık" Tecrübe!

1973 yılından itibaren çeşitli tekstil gruplarına hitap eden Çayır Tekstil, Yurtiçi ve Yurtdışına Masa-Sandalye Giydirme imalatında profesyonel iş deneyimiyle uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Kırışmayan Kumaş Seçenekleri

Kırışmayan Kumaş Seçenekleri

Farklı Renk ve Desen Seçenenkeri

Farklı Renk ve Desen Seçenenkeri

Teknolojiye Uygun Makineler

Teknolojiye Uygun Makineler